Технобазальт на «Composite Ukraine Conference 2020»

Лют 13, 2020 | Новини

13 лютого 2020 в Grand Admiral Resort & SPA із успіхом була проведена перша українська композитна конференція Composite Ukraine

Значимість композитних матеріалів у світі росте у геометричній прогресії. Сьогодні хочемо поділитися з Вами інформацією про досить важливу подію для української композитної сфери. 13 лютого 2020 в Grand Admiral Resort & SPA із успіхом була проведена перша українська композитна конференція Composite Ukraine .

Для нашої компанії ця подія також стала однією із ключових, оскільки ми змогли поділитися власним досвідом, розказати та продемонструвати наші успішні напрацювання, а також дізнатися про новинки, які пропонують вітчизняні компанії для даної сфери.

Тема базальтового волокна була висвітлена двома доповідачами: аспірантом кафедри НТУ Євгеном Плазієм та провідним науковим співробітником відділу управляння стану мостів професором, к.т.н., заслуженим діячем науки та техніки України Ковалем Петром Миколайовичем.

Євген Плазій розповів про підвищення довговічності асфальтобетонного покриття на транспортних спорудах за рахунок додавання базальтової фібри. Вважаємо роботу в цьому напрямку надзвичайно актуальною та важливою на теренах нашої держави, оскільки рішення, які ми пропонуємо допоможуть не лише покращити виробничу інфраструктуру, а й більш раціонально використовувати бюджетні кошти, які виділяються на капітальні ремонтні роботи.

Згідно з проведеним дослідженням (протягом 8 років, починаючи з 2011 року) в китайському університеті Янчжоу, було доведено, що базальтове волокно:
– підвищує стійкість до втомного розтріскування асфальтобетону в 2 – 8 разів; – стійкість до утворення тріщин при низьких температурах збільшується на 15% – 25%;

– стійкість до утворення колійності підвищується на 20% – 40%

І хоча у нас немає такого тривалого досвіду у проведенні досліджень, та ми разом із Транспортним Університетом змогли досягти не менш значних результатів. Фібра, яку ми розробили для армування асфальтобетонів дозволяє зменшити утворення колійності на 30%, підвищити тріщиностійкість, підвищити опір до зсувів, збільшити довговічність покриття доріг.

Коваль Перто Миколайович розповів про дослідження та перспективи використання базальтопластикової арматури у мостобудування. А ця тема, як Вам, мабуть відомо, на разі також є надзвичойно гострою та актуальною в нашій державі.

Отож, які основні висновки були зроблені?

Отримано нове вирішення науково-технічного завдання з експериментально-теоретичного дослідження міцності, жорсткості і тріщиностійкості бетонних і фібробетонних балкових конструкцій мостів, армованих неметалевою базальтопластиковою арматурою та зроблені наступні висновки:

1. Отримані експериментальні дані щодо можливих видів руйнування базальтобетонних згинаних елементів, армованих базальтопластиковою арматурою: в результаті розриву композитної арматури і в результаті роздроблення бетону стиснутої зони. Встановлено залежність виду руйнування від коефіцієнта повздовжнього армування.

2. Експериментально встановлена можливість застосування методики розрахунку залізобетонних згинаних елементів за нормами проектування мостів ДБН В. 2.3–14:2006 до розрахунків бетонних і фібробетонних згинаних елементів із базальтопластиковою арматурою при умові їх оптимального армування (одночасного руйнування за стиснутою і розтягнутою зонами).

Під час конференції була висловлена думка про важливість створення асоціації композитників України. Ми повністю підтримуємо дану ініціативу, та сподіваємося на якнайшвидше втілення даного задуму.