Базальт. Що це?

Що це за порода — базальт і які її властивості

Загальна інформація

Про базальт

В результаті швидкого охолодження вулканічної лави виникає порода, яка має назву базальт. Вважається, що це найпоширеніша порода на земній поверхні. У світі існує величезна кількість мальовничих місць з масивними могутніми базальтовими стовпами, які притягують до себе туристів.

В Україні є кілька родовищ базальту. Деякі з них входять в список 100 чудес України. Те, що базальт зберігся у вигляді таких чітких геометрично правильних стовпів, вже само по собі є унікальним явищем. Сама порода базальт є гірською і має магматичне походження, проте деякі базальтові стовпи знаходяться на рівнинній території. За своїм виглядом вони схожі на чотири- або восьмигранні колони. Висота досягає 30 метрів. До речі, цікавим є факт, що якщо сам базальт відполірувати, то він стає неймовірно красивим чорним дзеркалом. Відомо, що базальтові породи самі нижні в структурі земної кори і саме базальт найближче розташований до мантії.

Базальтові кар’єри в Україні є не тільки дуже красивими, але і сам камінь має унікальний хімічний склад, який дозволяє використовувати базальтову крупу в складному промисловому виробництві безперервного волокна.

Унікальні властивості базальту використовуються для того, щоб виробляти сучасну екологічно чисту продукцію будівельного призначення, а також сировину для композитної галузі промисловості.

В Україні видобувають андезито-базальти з вмістом SiO2 більше, ніж 50%, що надає унікальні характеристики базальтовому волокну. В інших родовищах базальту зміст SiOстановить від 45 до 49% і тому кінцевий продукт якісно відрізняється і вимагає додаткових коригувань в процесі виробництва.

Важливою також є і в’язкість розплаву для отримання саме безперервних волокон. Так, наприклад, тефріто-базальти і толеітовие базальти можуть застосовуватися тільки для виробництва базальтової вати (надтонке волокно, яке виробляється методом роздування розплаву).

DASHBOARDS 
Межа міцності на розрив

Базальтове волокно має в 3 рази більшу міцність на розрив ніж сталь, з якої виготовляють будівельну арматуру.

Базальт має коротку остаточну деформацію і розтягнуту робочу зону пружності. Базальт продовжує працювати тоді, коли більшість матеріалів вже зруйнувалися.

DASHBOARDS
Граничне подовження на розрив

Базальтове волокно має менше лінійне подовження, ніж сталь і тим більше, ніж поліпропілен.

Теплове розширення базальту є найбільш близьким до теплового розширення бетону з усіх відомих будівельних армувальних матеріалів.

Базальтове волокно має більш високу теплову стабільність в порівнянні з іншими композитами у всьому діапазоні температур, який перекриває діапазон нормальної експлуатації. Крім того, на відміну від сталі, температурне розширення базальту менше ніж у бетону, що дозволяє говорити, що базальт має стримуючу функцію в бетонній суміші.

DASHBOARDS
Модуль пружності

Модуль пружності Юнга у базальтового волокна менше, ніж у вуглецевої сталі, що накладає обмеження щодо застосування базальтопластикової арматури в плитах перекриттів, але дозволяє демонструвати високі показники в армуванні промислових підлог, фундаментів та інших конструкцій, де арматура працює на розтяг.

Базальтова фібра показує хороші результати у всіх видах будівельних конструкцій та композитах.

DASHBOARDS 
Коефіцієнт Пуассона

Базальтове волокно, як і сталь, є значно менш крихким матеріалом, ніж скловолокно і бетон. Це є одним з конкурентних переваг базальтових армувальних матеріалів, що не копіюються.

Ви також можете самостійно зібрати дані і скласти з них порівняльну таблицю для аналізу.

Базальт — це унікальний матеріал, який передає силу природи новим технологіям!

Задайте, будь ласка, Ваше питання

7 + 13 =

Адреса

вул. Омельяновича-Павленка, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна

Телефон

+38 (044) 280 93 61

Мобільний

+38 (067) 557 07 61

Електронна пошта

sales@technobasalt.com