Арматура базальтова, сталева чи склопластикова.

Яку арматуру обрати?

_________________

Порівняння властивостей сталевої та композитної арматури

Зателефонуйте нам
Про арматуру

Які бувають
види арматури

Найбільш часто зустрічаються два основні класи арматури: металева арматура і композитна (неметалічна) арматура.

На відміну від традиційної сталевої арматури, композитна арматура має великий ряд переваг, поряд і з явними недоліками. По-багатьох випадках застосування композитної арматури є більш виправданим, ніж використання сталі.

Якщо не розглядати вуглецеве волокно через його високу вартість (від 40 USD / кг), то серед композитної арматури найміцнішою є базальтова.

Z

Металева арматура

Сталева арматура — арматура, яка найбільш часто застосовується в будівництві. У цивільному та промисловому будівництві використовується сталева арматура класів А1 (А240), А2 (А300), А3 (А400), А4 (А600), А5 (А800) та А6 (А1000). Першою вказується маркування, прийнята ще за радянськими ГОСТами, в дужках вказується нове маркування.

Z

Композитна арматура

Англ. fibre-reinforced plastic rebar, FRP rebar — це стрижні, які виготовлені з базальтових, скляних, вуглецевих, або арамідних волокон, просочених полімерним зв’язуючим і затверділих.

Найбільш розповсюдженний в будівельній індустрії є базальтова композитна арматура і склопластикова композитна арматура.

Арматура
базальтова

Базальтова арматура виготовляється на унікальному обладнанні з тисяч базальтових волокон просочених спеціальним складом на основі епоксидної смоли, який по мірі проходження через лінію нагрівається і полімеризується. На відміну від багатьох виробників, ми забезпечили відсутність розтріскування полімеру за рахунок проведення глибокої модернізації технологічних процесів виробництва.

Базальтова арматура має видатні характеристики міцності. За межею міцності на розрив триразово перевищує цей показник у сталевої арматури і в півтора рази у стекловолоконной арматури. Однак, з огляду на більш низького, ніж у сталевої арматури, модуля пружності, композитну арматуру будь-якого виду не рекомендується використовувати в перекриттях довжиною понад 3 м.

Базальтова арматура чудово себе показує в місцях, де стрижні працюють на розрив, в місцях з впливом агресивних середовищ і перепадів температури (промислові підлоги, фундаменти, дорожні покриття, армування берегових ліній, причалів і т.і.).

Остерігайтеся підробок. Відомі випадки, коли недобросовісні виробники роблять лише зовнішню оболонку стержня з базальтових волокон, а серцевину виготовляють зі скловолокна. Такий виріб ні в якому разі не можна називати базальтової арматурою, оскільки воно істотно поступається за своїми властивостями оригінальному композиту.

Арматура
скловолоконна

Як і базальтова арматура, скловолоконна арматура виготовляється за тим же принципом, але зі скляного ровінгу.

Скловолоконна композитна арматура поступається за своїми технічними параметрами базальтовій арматурі. Низькі показники є наслідком характеристик штучного матеріалу, з якого вона виготовляється — скла.

Порівняльні характеристики різних видів арматури Ви можете знайти в таблиці внизу сторінки.

Арматура
сталева

Сталева арматура — найбільш поширений армуючий матеріал в будівництві. Виготовляється як з високовуглецевої, так і з низьковуглецевої сталі (чим більше вуглецю — тим твердіше і міцніше сталь).

За своїми властивостями на розрив, сталева арматура значно поступається характеристикам базальтової арматури і може з легкістю бути нею замінена в певних областях будівництва.

Таблиця відповідності діаметрів сталевої і базальтової арматури при рівнозначній заміні стали на базальт:

Діаметр сталевої арматури, мм Діаметр базальтової арматури, мм
Ø6 Ø4
Ø8 Ø6
Ø12 Ø8
Ø14 Ø10
Ø16 Ø12
Ø18 Ø14

Заміна металевої арматури
на композитну

Будівництво здійснюється в усіх галузях економіки і цей напрямок життєдіяльності перебуває, як і інші, в постійному інноваційному процесі, створюючи і освоюючи все більш ефективні матеріали і технології.

Одночасно з цим, саме в будівельній галузі висуваються найбільш високі вимоги до міцності і надійності матеріалів. Таким вимогам відповідає неметалічна композитна арматура з базальтових волокон, які спочатку були розроблені для космічної галузі.

Комплексна нитка з базальтового волокна. В одній такій нитці сотні моноволокон. З безлічі таких ниток виготовляється ровінг (джгут), який є основним матеріалом для виготовлення базальтової арматури.

Побудова композитної арматури

Базальтова композитна арматура складається з полімерної матриці та армуючих елементів. В якості армуючих елементів виступають тисячі безперервних базальтових волокон високої міцності, об’єднані між собою в стрижень полімерною матрицею. Зовні стрижень стягується обмоткою з базальтової кручений нитки, яка задає поверхні постійну безперервну рельєфність. Діаметри композитної арматури знаходяться в діапазоні від 4 до 16 мм.

Особливості базальтової композитної арматури

  • Відсутня плинність матеріалу під будь-яким навантаженням на всіх відрізках пружною і остаточної деформацій — це дозволяє використовувати найповніший діапазон характеристик тимчасового опору на розрив.
  • Розрахунковий опір базальтової арматури перевищує опір арматури зі сталі класу А-III (А300, А300с) приблизно в три рази.
  • Відносне подовження базальтової арматури при розтягуванні в 8-10 разів менше, ніж у відповідній по міцності сталевої арматури — вона дуже добре зберігає свій розмір і менше деформується.
  • Модуль пружності базальтової арматури нижче ніж у сталі, але вище, ніж у склопластику.
  • Питома вага композитної арматури в 4 рази менше, ніж у сталевий, що призводить до зниження ваги каркасу, вартості вантажно-розвантажувальних робіт і транспортних витрат.
  • Базальтова арматура не береться корозії, що призводить до збільшення терміну експлуатації бетону.
  • Коефіцієнт теплового розширення (КТР) базальтової арматури практично відповідає КТР бетону, що повністю виключає утворення тріщин і оголення арматурної сітки в процесі експлуатації конструкції через температурні перепади.
  • Теплопровідність композитної арматури більш ніж в сто разів менше, ніж у сталі, що поліпшує теплотехнічні характеристики армованого бетону.
  • Базальтова арматура не втрачає своїх робочих властивостей навіть при низьких температурах.
  • Базальтова арматура радіопрозора, діамагнітна і діелектрична.

Економічний калькулятор

Порівнювальні характеристики
різних видів арматури

Показник Базальтова арматура Скловолоконна арматура Сталева арматура
Армувальний матеріал базальтове волокно скловолокно сталь вуглецева
Межа міцності на розрив, МПа 1 100 – 1 200 600 – 900 360 – 420
Модуль пружності, ГПа (вимоги ДСТУ) 70–75 (43-45) 50–60 200
Відносне подовження, % 1.33–1.86 2.2 14 (для А3)
Коефіцієнт лінійної температурної деформації в температурному діапазоні від 0 до 200ºС, м/ºС
(для бетону k=0.7–1.0·10-5)
0.5–0.9·10-5 0.9–1.2·10-5 1.3–1.5·10-5
Щільність, г/см³ 1.9 1.9 7.80
Робочій температурний діапазон, ºС –70…+160 –70…+160 –70…+50
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м·ºК) 0.36 0.5 46
Електричні властивості діелектрик діелектрик провідник
Магнітні властивості діамагнетик діамагнетик провідник
Стійкість до корозії, кислот і лугів не піддається не піддається піддається

 

Подробиці

Детально про
Технобазальт® Арматура

Асортимент Технобазальт® Арматура

Асортимент базальтової арматури Технобазальт® перекриває всі основні напрямки будівництва.

Де застосовується Технобазальт® Арматура

Діапазон використання базальтової арматури безмежен. Пропонуємо більш детально вивчити технології, в яких вона використовується.

Декілька слів від нашої команди

Наша компанія постійно знаходиться в інновационому процесі, поліпшуючі наш асортимент. Висока якість нашої продукції дозволяє здійснювати наші поставки до  54 країн світу.

Антон Шандра

Генеральний директор, Технобазальт Інвест

Ми намагаємося слідувати нашому принципу — робити продукцію надійною і ефективною.

Сергій Квасун

Начальник арматурного цеху, Технобазальт Інвест

Задайте, будь ласка, Ваше питання

2 + 1 =

Адреса

вул. Омельяновича-Павленка, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна

Телефон

+38 (044) 280 93 61

Мобільний

+38 (067) 557 07 61

Електронна пошта

sales@technobasalt.com