Часто задавані питання

Підбірка відповідей на типові питання щодо базальтової фібри, арматури, ровінгу і базальту

Ми структурували свої відповіді за чотирма групами найбільш популярних запитань:

  • питання загального характеру,
  • питання про базальтову фібру,
  • питання про базальтову арматуру,
  • питання про базальтовий ровінг

і постаралися в доступній формі сформулювати свої відповіді на кожен з них.

Питання і відповіді

Питання
загального характеру

В які країни поставляє свою продукцію компанія Технобазальт Інвест?

Компанія Технобазальт Інвест здійснює поставки в 54 країни світу, серед яких є США, Канада, Японія, Австралія, країни ЄС, країни Африки, Азії.

З чого робиться базальтове волокно?

Базальтове волокно виготовляється з екологічно чистого природного мінералу — базальту шляхом його плавки в спеціальних високотемпературних печах (Т = 1500°С) і формування моноволокон через платино-родієві фільєри. У процесі плавки каменю не додаються ніякі домішки і сполуки.

Базальт. Що це?

Базальт — це вулканічна магматична порода нормального ряду лужності з сімейства базальтів. Зазвичай базальти — це темно-сірі, чорні або зеленувато-чорні породи, що мають скло-волокнисту, приховано кристалічну афірову або порфірову структуру. Щільність (2,60-3,10 г / см³). Хімічний склад: зміст кремнезему (SiO2) коливається від 42 до 52-53%, суми лугів Na2 + K2 до 5%, в лужних базальтах до 7%.

Базальти утворюються при застиганні силікатного магматичного розплаву основного (базальтового) складу, що вилився на поверхню Землі, маючи на увазі під цим і дно океану. Походження базальтової магми по одній з гіпотез полягає в частковому плавленні типових мантійних гірських порід, гарцбургітов, верліти і ін.

Більш докладно про базальт Ви можете прочитати перейшовши за посиланням: Базальт. Що це?

В чому унікальність сировини Технобазальт?

Незважаючи на широке розповсюдження базальтів на поверхні земної кулі, розвідано вкрай мало родовищ базальтів, з розплаву яких можливо тягнути нескінченно-довгу нитку. Одне з таких унікальних родовищ розташовано в Україні, воно входить в трійку найбільших якісних родовищ земної кулі.

Фото. Родовище базальту

Питання і відповіді

Питання про
базальтову фібру

Базальтова фібра. Що це?

Базальтова фібра — це добавка для бетонів і інших матеріалів у вигляді подрібненого базальтового волокна, яка надає їм додаткової міцності. До інших відомих типів фібри відносяться металева, поліпропіленова, сополімерна і склофібра.

Фібра призначена, в першу чергу, для армування інших матеріалів з метою збільшення їх міцності.

Замаслювачі. Що це?

При виплавці базальтового волокна, кожне з моноволокон (монофіламентів) змащується спеціальними допоміжними речовинами — замаслювачами. В процесі виготовлення базальтове волокно змащується двома типами замаслювачів — технологічним і прямим.

Технологічний замаслювач використовується для того, щоб надати кожному моноволокну (монофіламенту) гладку поверхню і заповнити можливі порожнечі. Завдання прямих замаслювачів — забезпечити склеювання монофіламентів в відрізки і гарантувати максимальну адгезію моноволокон з компонентами середовища застосування (бетоном, асфальтом, лакофарбовими матеріалами і тощо), а також видалити вологу і повітря з цього середовища.

Більшість продукції Технобазальт® використовує замаслювачі на основі силанів.

Як підібрати довжину фібри для необхідного напрямку застосування?

Базальтова фібра Технобазальт® виготовляється наступної довжини: 5, 12, 24, 36, 50, 60 і 100 мм. У будівельній галузі найчастіше використовується фібра довжиною 5, 12 або 24 мм; в композитній промисловості 5 і 12 мм.

У порядку індивідуальної консультації наші фахівці допоможуть підібрати фібру необхідної довжини і діаметру для конкретного виду використання в залежності від вимог до кінцевого продукту.

Чи надаються консультації щодо застосування фібри?

Ми надаємо консультації та технічний супровід всім нашим клієнтам. Із задоволенням ділимося набутим досвідом, а також підтверджуємо свої викладки звітами за результатами випробувань, проведених в різних науково-дослідних інститутах, акредитованих лабораторіях, лабораторіях ВНЗ і т.і.

Які основні переваги набуваються від застосування базальтової фібри?

Базальтова фібра — це унікальний армуючий екологічно чистий матеріал, який значно збільшує міцність, довговічність матеріалів, міжремонтний період, підвищує вогнестійкість і забезпечує економічну ефективність як в короткостроковому, так і в довгостроковому періоді.

Які переваги додавання фібри в бетон?

Базальтова фібра в бетоні допомагає запобігти появі мікротріщин, значно підвищити міцність (до 55%), збільшити довговічність конструкції і отримати економію на проекті за рахунок зменшення товщини бетонного шару і / або відмови від одного або всіх шарів армуючої сітки, а також збільшити міжремонтний цикл.

Скільки фібри треба додавати в бетон?

Кількість фібри, яку слід додати в бетон залежить від того, яку мету Ви перед собою ставите. Якщо стоїть завдання тільки прибрати мікротріщини, то досить буде 1 кг фібри на 1 м³ бетону. Якщо ж Ви хочете підвищити міцність бетону, то кількість додавання фібри залежить від класу бетону, який Ви використовуєте – чим вищий клас бетону, тим більша кількість фібри має бути додано для отримання бажаного результату.

Варто пам’ятати, що є точка насичення бетону фіброю, після досягнення якої подальше додавання фібри не матиме ніякого сенсу, оскільки зростання міцності не тільки припиниться, але і може знизитися.

Більш детально ми консультуємо кожного клієнта окремо, з огляду на всі індивідуальні чинники.

При додаванні фібри 12 мм в бетонну суміш на основі цементу М500 з розрахунку 1: 100 в масовому еквіваленті (1 кг фібри на 100 кг зв’язуючого) ми отримали зразок цементної плити, міцність якої збільшилася на 55% по відношенню до плити, в яку фібру не додають.

Як правильно замішувати фібру в бетоні?

Ми рекомендуємо замішувати фібру в сухому стані разом з іншими інертними компонентами (пісок, цемент і щебінь). При цьому ми рекомендуємо збільшити час перемішування суміші на 10-15 секунд. Лише після того, як суміш буде рівномірно перемішана варто додавати воду.

Води рекомендуємо додавати трохи більше, ніж при звичайному приготуванні — фібра забирає на себе частину вологи. Пропорція води визначається дослідним шляхом, таким чином, щоб бетонна суміш мала рухливість, властиву звичайній.

Чи треба зрізати фібру з поверхні бетону?

Базальтова фібра, на відміну від металевої та поліпропіленової, зовсім не вимагає додаткових трудовитрат на зрізання з поверхні і шліфування бетону, який армується з її допомогою.

В якій тарі поставляється базальтова фібра?

Технобазальт® Фібра поставляється в поліетиленових мішках по 20 кг, які пакуються в біг-беги або короба. Піклуючись про своїх клієнтів, ми можемо змінити фасовку за погодженням із замовником.

Які переваги має базальтова фібра перед іншими видами фібр?

Відповідь на це питання дуже широке, щоб вмістити його в даний бліц-формат. Тому, пропонуємо ознайомитися з відповіддю на дане питання, перейшовши за посиланням на відповідну сторінку нашого сайту: «Види фібри. Яку фібру обрати?»

Яку фібру використовують для армування піно / газобетонних блоків?

Рекомендуємо для армування блоків з ніздрюватих бетонів використовувати фібру Технобазальт® Фібра РБР-18-Т10/12.

Яка фібра використовується в надміцних бетонах?

Грунтуючись на позитивному досвіді наших клієнтів, рекомендуємо для армування високоміцних бетонів застосовувати Технобазальт® Фібра РБР-18-Т10/12.

Яка базальтова фібра використовується у виробництві сухих сумішей?

Рекомендуємо для сухих сумішей застосовувати в якості армуючої добавки Технобазальт® Фібра РБР-18-Т10/5 і Технобазальт® Фібра РБР-18-Т10/12.

Які переваги від додавання базальтової фібри набуває асфальтобетон?

Базальтова фібра підвищує стійкість асфальту до тріщин, опір до зсувів, стійкість до утворення колійності, значно збільшує довговічність покриття доріг і міжремонтний період. На відміну від інших видів фібр, базальтова чудово себе веде в усьому температурному і хімічному діапазоні технології виробництва і укладання асфальтобетону.

Оскільки питання є великим, пропонуємо ознайомитися з нашими викладками на сторінці: «Асфальтобетонні дороги»

Питання і відповіді

Питання про
базальтову арматуру

Базальтова арматура. Що це?

Базальтова арматура — це несучий стрижень з безперервною спіральною ребристістю, що з’являється шляхом обмотки базальтовим джгутом, змоченим високоміцним полімерним компаундом. Базальтова арматура — це композитний матеріал, унікальні якості якого дає саме базальтове волокно.

Які діаметри арматури виробляє Технобазальт Інвест?

Ми виготовляємо базальтову арматуру діаметром від 4 до 14 мм.

У яких сферах застосовують базальтову арматуру?

Базальтова арматура — це незамінний матеріал для армування конструкцій, що працюють на пружній основі, а також в умовах агресивного середовища (дороги, мости, шляхопроводи, фундаменти, промислові підлоги, конструкційні вироби).

Чи можна гнути базальтову арматуру?

Базальтову арматуру безпосередньо на об’єкті можна зігнути тільки за допомогою промислового фена, проте це не бажано робити, оскільки в місці згину арматура втрачає свою міцність. При замовленні промислової партії компанія готова виготовити попередньо зігнуті елементи.

Які переваги проявляються при використанні базальтової арматури?

Базальтова арматура значно подовжує термін служби готової конструкції, полегшує її, не вимагає зварювальних робіт, не вимагає використання вантажопідйомної техніки, дозволяє економити.

Чи у всіх випадках можна замінити сталеву арматуру базальтової?

Не у всіх випадках базальтова арматура може замінити сталеву через низьку жаростійкість (до 180°С) і нижчого модуля пружності базальтової арматури.

Також ДСТУ-Н Б В.2.6-185 2012 «Керівництво з проектування і виготовлення бетонних конструкцій з неметалевої композитної арматури на основі базальто- і скло-ровінгу» рекомендує використовувати сталеві гнуті елементи в місцях, де це необхідно, поєднуючи їх з прямими базальтовими стрижнями .

Як відбувається заміна сталевої арматури на базальтову?

Так як базальтова арматура в 3 рази міцніша за сталеву арматуру, то вона замінює сталеву НЕ діаметр до діаметру, а з певним кроком. Так, 4 мм базальтова замінює 6 мм сталеву, 6 мм базальтова – 8мм і 10 мм сталеву, 8мм – 12 мм, 10 мм – 14 мм, 12 мм -16 мм, 14 мм – 18 мм.

Яка максимальна температура експлуатації базальтової арматури?

Максимальна температура, яку витримує базальтова арматура поза тілом бетону становить +180°С.

Як з'єднується базальтова арматура?

Базальтова арматура з’єднується з допомогою пластикових хомутів або в’язанням дротом.

Чи продається базальтова арматура в тоннах?

Базальтова арматура продається в погонних метрах.

Яка мінімальна і максимальна довжина базальтової арматури?

Ми поставляємо базальтову арматуру довжиною до 12 метрів, а також в бухтах, параметри яких Ви можете уточнити, зв’язавшись з нами будь-яким зручним способом.

Як упаковується базальтова арматура і як її постачають на об'єкт?

Базальтова арматура упаковується в пачки. Малі діаметри (4 мм, 6 мм, 8 мм) на замовлення клієнта можемо скручувати в бухти.

За рахунок малої ваги базальтова арматура поставляється будь-яким зручним транспортом.

Економічно вигідно замінювати сталеву арматуру базальтової?

Прямий економічний ефект від заміни сталевої арматури на базальтову при правильному проектуванні становить до 30%.

Які нормативні документи регулюють використання базальтової арматури?

ДСТУ Б В.2.6-145:2010 «Конструкції будинків і споруд. Захист бетонних і залізобетонних конструкцій від корозії. Загальні технічні вимоги ».

ДСТУ-Н Б В.2.6-185:2012 «Керівництво з проектування і виготовлення бетонних конструкцій з неметалевої композитної арматурою на основі базальто- і склоровінгу».

ДСТУ Б В.2.7.-312:2016 «Арматура неметалічна композитна базальтова періодичного профілю».

М 42.1-37641918-759:2017 «Методика розрахунку бетонних конструкцій мостів, армованих базальтопластикової арматурою, на витривалість».

М 42.1-37641918-756:2017 «Методика розрахунку бетонних конструкцій мостів, армованих базальтопластикової арматурою, на дію малоциклових навантажень».

Р В.3.2-03450778-830:2013 «Рекомендації щодо застосування неметалевої стрижневої арматури для армування конструкцій плит прогонових будов мостів».

Р В.2.3-03450778-846: 014 «Рекомендації з проектування базальтобетонних конструкцій мостів і труб».

Питання і відповіді

Питання про
базальтовий ровінг

Базальтовий ровинг. Що це?

Ровінг – це безперервні односпрямовані комплексні базальтові волокна, намотані в бобіну. Ровінг може бути з внутрішньої розмотуванням або зовнішньої, на гільзі і без неї.

Які основні характеристики має ровинг?

Основними характеристиками для ровінгу є: діаметр моноволокна [мкм], тип замасливателя, лінійна щільність [текс*], тип розмотування, вага бобіни [кг] і міцність нитки.

* Текс — вага в грамах 1 кілометра нитки.

Задайте, будь ласка, Ваше питання

15 + 7 =

Адреса

вул. Омельяновича-Павленка, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна

Телефон

+38 (044) 280 93 61

Мобільний

+38 (067) 557 07 61

Електронна пошта

sales@technobasalt.com