Бетонні дороги

Сер 27, 2021 | Новини

Використання бетонних доріг у світі вже давно є економічно оправданим та широко використовуваним явищем.

Бетонна дорога без фібри та з базальтовою фіброю

Фото 1. Фрагмент стику двох ділянок бетонного покриття на дільниці навантаження великого елеваторного комплексу. Зліва від стику – ділянка бетонного покриття без додавання базальтової фібри (шари бетону дали наскрізну тріщину, поверхня викришена). Справа від стику — ділянка покриття, армованого базальтовою фіброю Technobasalt® FIBER. Вік конструкції: 2 роки.

Україна ж широко застосовувала асфальтні дороги, обґрунтовуючи це тим, що немає можливості вкладати більше фінансових ресурсів у дорожню галузь сподіваючись отримати від цього результат в майбутньому. Довговічність цементобетонних доріг становить 20-30 років в той час, як довговічність асфальтобетонного покриття всього 8-12 років. Не спонукав довгий час до інновацій і той факт, що  споживання пального автомобілями, які рухаються цементобетонною дорогою є нижчим, ніж у випадку руху по асфальтобетонній дорозі, а це є значною перевагою для суспільства. Департамент цивільного будівництва Техаського університету в Арлінгтоні у спеціальному звіті Ради досліджень транспорту опублікував дані, що витрата палива є основним чинником економіки дорожнього руху, оскільки супротив перекочуванню коліс по дорожньому покриттю є важливим фактором, що сприяє споживанню палива та відповідному виробництву CO2.

Супротив перекочуванню можна частково пояснити відсутністю жорсткості дорожнього покриття. У випадку вантажівки з великим навантаженням енергія витрачається на відхилення нежорсткого покриття та нижнього шару покриття. Використання ж жорсткого бетонного покриття призведе до меншої витрати палива та зменшення пов’язаних з цим викидів.

У 2020 році Україна теж розпочала побудову бетонних доріг в рамках програми «Велике будівництво», ініційованої державою та «Укравтодором». Однак і надалі фахівці стверджують, що вони значно дорожчі й у бетонних дорогах, які руйнуються значно важча технологія демонтажу і заміни, адже цей тип доріг не передбачає ямковий ремонт.

Викришена бетонна дорога

Фото 2. Фрагмент ділянки дорожнього бетонного покриття в який не додавалась базальтова фібра. Поверхня викришена, по всій ділянці є великі тріщини та сколи. Вік конструкції: 2 роки.

Наша компанія ж має перевірений спосіб запобігти передчасному руйнуванню дороги, застосувавши базальтову фібру. На фото наочно видно результат використання бетону армованого базальтовою фіброю та бетону, який не армований. Зауважимо, що відрізки дороги заливалися в один і той самий час та експлуатувались за однакових умов.

Базальтова фібра у бетонних виробах не лише запобігає утворенню мікротріщин, а й підвищує міцність бетону на згин, збільшує спротив бетонів до ударних навантажень, підвищує стійкість до стирання бетонних конструкцій та підвищує морозостійкість бетону.

Якісне бетонне дорожнє покриття

Фото 3. Фрагмент ділянки дорожнього бетонного покриття, в який додано базальтову фібру. Вона не тільки зміцнила бетонний шар основи, але й ефективно запобігла викришенню поверхні. Вік конструкції: 2 роки.

Наші технічні спеціалісти надають повну консультацію як з проєктних питань, так і з питань технології застосування. Ми допоможемо не лише покращити фізико-технічні якості бетону, але й досягти економічної вигоди. Більше дізнатися про базальтову продукцію ви можете відвідавши наш сайт, або ж залиште свої контактні дані та ми з вами зв’яжемось.

Бетон, армований базальтовою фіброю є стійким до ударних навантажень

Фото 4. Фрагмент ділянки промислової підлоги без топінгу. Базальтова фібра, яка додана в бетонну основу додала бетонній підлозі великої стійкості до ударів, запобігла появі тріщин (як саме собою зрозумілим), а головне, виконує повноцінне армування як всього бетонного шару, так і стяжці. На фото не видно жодних стирчащих елементів, характерних стелевій та поліпропіленовій фібрі.