Круглий стіл «Бетонні дороги. Реальність для України»

Лис 14, 2017 | Новини

14 листопада 2017 року в залі засідань комітетів Верховної Ради України було проведено “круглий стіл” на тему “Бетонні дороги. Реальність для України” під головуванням першого заступника голови Комітету з питань транспорту І. В. Васюника.

У засіданні взяли участь народні депутати – члени Комітету з питань транспорту, представники Мінінфраструктури, Укравтодору, Асоціації “Укрцемент”, ДАК “Автомобільні дороги України”, проектних організацій і будівельних компаній, фахівці провідних наукових закладів галузі.

Ігор Васюник, відкриваючи “круглий стіл”, зазначив: “Будівництво доріг в Україні – один з пріоритетів у діяльності українського уряду”. Він вважає, що “варто перейти до такої європейської практики чи моделі, де витрати на дороги визначати більш узагальненим показником – життєвим циклом дороги, який повинен становити не 5 – 10 років, як зараз, а складати 20 – 25 років, як є зараз у Європейському Союзі”. За його словами, один з напрямків вирішення цієї проблеми є будівництво бетонних доріг, принаймні на почату – на ділянках з підвищеною інтенсивністю руху та руху великотоннажних транспортних засобів.

Під час “круглого столу” відбувся ряд виступів, у яких розглядались різні аспекти перспектив будівництва цементобетонних доріг в Україні. Відбулася активна дискусія, під час якої учасники висловили свої аргументи щодо проблеми, яка розглядалася, наводили свої розрахунки з врахуванням світового досвіду.

Павло Качур, Голова Асоціації “Укрцемент”, як вагомий аргумент за будівництво бетонних доріг говорив про їх “патріотичність”, тому що всі основні матеріали для них є в Україні. Він привів дані щодо витрат державою коштів на закупівлю бітуму для асфальтобетонних доріг.

В обговоренні взяв участь Петро Коваль, незалежний експерт, науковий консультант ТОВ “Технобазальт-Інвест”. Він наголосив, що для реалізації планів будівництва бетонних доріг потрібне ґрунтовне законодавче, нормативне і технологічне забезпечення. А збільшити життєвий цикл бетонної дороги дозволяє використання базальтової фібри для мікроармування бетону і базальтопластикової арматури, яка має ряд переваг над металевою, для будівництва неперервно армованих бетонних доріг.

Учасники “круглого столу” звернулися з рекомендаціями до центральних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, де були приведені конкретні шляхи реалізації перспектив будівництва цементобетонних доріг в Україні.