Лицювальні панелі Burj Khalifa (Арабські Емірати)

Міцність оздоблення інтер’єру цієї чудової вежі, названої в частину президента ОАЕ шейха Халіфа ібн Заїда Аль Нахайяна, забезпечувалася фіброю Технобазальт®

  • Період: 2009 рік
  • Тип: армування декоративних високоміцних оздоблювальних матеріалів

Про проект

«Бурдж-Халіфа» (араб. برج خليفة‎ — «Вежа Халіфи», до 2010 року називалася «Бурдж-Дубай» — «Дубайська вежа») — сверхвисотних хмарочос заввишки 828 метрів в Дубаї (ОАЕ), найвищий багатоповерховий будинок, найвища споруда, єдиний 828-метровий і 163-поверховий хмарочос в світі. Форма уступчатої будівлі нагадує сталагміт.

Урочиста церемонія відкриття відбулася 4 січня 2010 року. Будівлю планували відкрити 9 вересня 2009 року одночасно з Дубайським метрополітеном, але відкриття перенесли на січень 2010 року через скорочення фінансування з боку забудовника.

«Дубайська вежа» проектувалася як «місто в місті» — з власними газонами, бульварами і парками. Загальна вартість споруди — 1,5 млрд доларів. Проект хмарочоса був розроблений американським архітектурним бюро Skidmore, Owings and Merrill, яке також проектувало Вілліс-тауер в Чикаго, Всесвітній торговий центр 1 в Нью-Йорку і багато інших відомих будівлі.

Автор проекту – американський архітектор Едріан Сміт, який вже мав досвід проектування подібних споруд (зокрема, він брав участь в проектуванні хмарочоса Цзінь Мао в Китаї висотою 420 м). В якості генерального підрядника забудови було вибрано будівельний підрозділ південнокорейської компанії Samsung, яка раніше брала участь в будівництві веж-близнюків Петронас в Куала-Лумпурі.

Для будівництва цієї чудової вежі наша компанія поставляла високоякісний армуючий матеріал Технобазальт® Фібра, який використовувався при армуванні внутрішніх облицювальних панелей для оздоблення інтер’єру цього будинку.

Інші реалізовані проекти