СТРІЧКОВИЙ ФУНДАМЕНТ

армований базальтом
Подзвоніть нам

МІЦНІСТЬ. НАДІЙНІСТЬ. ДОВГОВІЧНІСТЬ

Інновації в будівництві

Эффект от
армирования базальтом ленточных фундаментов

Під армуванням базальтом мається на увазі використання в якості армуючих матеріалів базальтової фібри і базальтової арматури. При цьому відбувається повне або часткове заміщення цими матеріалами сталевої арматури.

Базальтову арматуру рекомендується застосовувати в місцях, де вона працює на розтяг: підлоги, фундаменти, армування дорожніх покриттів, відмосток, підземних комунікаціях, внутрішовні армування кладок і т.д.

Базальтова фібра армує буквально все. Її рекомендується застосовувати у всіх конструктивних елементах, від яких потрібна висока міцність, надійність і довговічність.

Z

Підвищення довговічності

Базальтові матеріали не схильні до корозії та відмінно себе зарекомендували в місцях з важкими умовами експлуатації. Вони мають низький коефіцієнт теплового розширення і низьку розтяжність, що покращує армуючі властивості та запобігає утворенню мікротріщин.

Жоден армуючий матеріал не зрівняється по довговічності з базальтом.

Z

Простота в застосуванні

Базальтова арматура в’яжеться ідентично сталевій, вона в 4 рази легше від неї, що полегшує робочі маніпуляції. Базальтову фібру необхідно просто висипати в суміш, що знаходиться ще в сухому стані (пучки фібри треба розбити на окремі монофіламенти).

Z

Висока міцність і економія

Базальтове волокно має міцність більше 1200 МПа на розрив у порівнянні зі сталлю — 360 … 420 МПа. Крім того, 1 кг базальтової фібри створює до 117 млн. точок армування на макрорівні.

Додавання 3 кг базальтової фібри в 1 м³ бетону гарантовано збільшує його міцність до 30%, а в 1 м³ розчину – до 55% по відношенню до неармованого зразку.

Це призводить до гарної економії на арматурі при збереженні міцностних властивостей конструкції.

Z

Зручна й дешева логістика

Базальтова арматура може поставлятися як в відрізках, так і в бухтах — це не вимагає найму довгомірного транспорту.

Приклад облаштування вузлів і поєднань
стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент

Пояснення:

Даний розріз узятий як приклад для пояснення місць застосування армуючих базальтових матеріалів в будівництві стрічкового фундаменту і пов’язаних з ним конструктивних елементів.

Основні вузли:

  • бетонна основа підлоги (детально див. вид А далі);
  • стрічковий фундамент і відмостки (див. вид Б);
  • облаштування цокольній частині і нижній частині цегляної кладки (див. вид В).

Несуча стіна може бути виконана з газобетонних, керамічних блоків або цегли.

Утеплювач стіни. Виходячи з тієї концепції, що стіна повинна бути зведена з матеріалів з однаковим терміном експлуатації, то рекомендуємо застосовувати в якості утеплювача базальтову вату (вона має найбільший термін експлуатації, а також має чудову паропроникність, що дозволяє відводити надлишкову вологу зі стіни в повітряний зазор).

Повітряний зазор. Рекомендований зазор між теплоізоляцією і внутрішньої площиною облицювальної цегли складає 4 см. Він служить для відводу конденсованої пари зі стіни.

Система армування фасаду. Складається з гнучких зв’язків (анкерів), внутрішовної арматури облицювального шару і системи вентиляції повітряного зазору.

Цегляна лицьова кладка. Найкращими показниками довговічності і надійності володіє клінкерна керамічна цегла, покладена на спеціальні кладочні суміші, які мають низький зміст солі та в состав яких входять пластифікатори.

Відлив призначений для захисту цокольного вузла від попадання опадів всередину нього.

Цоколь. Мета зведення цоколя — захистити нижню частину стіни від вкрай агресивних зовнішніх впливів. До вибору матеріалів цоколя необхідно поставитися з особливою ретельністю. Наприклад, це може бути повнотіла клінкерна цегла, гранітні панелі, камінь. Вимога — водопоглинання до 5%, морозостійкість більше 100 циклів.

Утеплювач цоколя. Він повинен мати високі теплотехнічні показники і мати найменше водопоглинання. Наприклад, це може бути екструдований пінополістирол.

Відмостка. Служить для захисту фундаменту і його теплоізоляції від опадів. Сприймає на себе циклічні температурні перепади, перебуваючи у вкрай агресивному середовищі.

Піщані і піщано-гравійні шари є частиною дренажу і виступають в ролі демпфера від деформаційного впливу грунту.

Як це зроблено

Вид А.
Бетонна основа підлоги

Бетонна основа підлоги

Шари:

  • фіброцементна стяжка 8-10 см;
  • армована фібробетони основа 15-20 см;
  • піщано-гравійна суміш 20-25 см;
  • гідроізоляційна плівка не менше 400 мкм;
  • піщана подушка.

Фіброцементна стяжка. Рекомендуємо додавати в стяжку 1 кг базальтової фібри 12 мм на 1 м³ розчину для запобігання появи тріщин. Якщо в стяжці монтується тепла підлога, рекомендуємо збільшити кількість фібри до 2 кг/м³ розчину. Це додасть шару надійності, довговічності і стійкості до утворення тріщин шару. Крім того, фібра додає бетону ударостійкість.

Фіброцементна основа підлоги. Є основним конструкційним шаром підлоги, який приймає на себе все навантаження. Цей шар рекомендуємо армувати базальтової фіброю 12 або 24 мм (залежить від величини фракції щебеню) з розрахунку 2-3 кг фібри на 1 м³ бетону і базальтової арматурою Ø6-8 або 10 мм (для слабких грунтів) з кроком вічка 20-25 см, що додасть йому найвищу міцність, надійність і довговічність. Додавання фібри в основу підлоги дозволяє зменшити кількість шарів арматури до одного, значно зменшити діаметр арматури або навіть, в деяких випадках, повністю відмовитися від неї.

Вид Б.
Стрічковий фундамент і відмосток

Стрічковий фундамент і відмостки

Фундамент. Виготовляється з бетону методом заливки. Для збільшення міцності фундаменту рекомендуємо додавати в нього базальтову фібру з розрахунку 2-3 кг фібри 24 мм на 1 м³ бетону. Арматурний каркас рекомендуємо виготовити з базальтової арматури Ø8-10 мм. Подібне армування добре запобігає утворенню тріщин в стінах в процесі усадки будівлі.

Відмостка. В обов’язковому порядку армується вимощення базальтової фіброю 12 мм з розрахунку 2-3 кг/м³ бетону з додатковим армуванням базальтової арматурою Ø5-6 мм з кроком в 15-20 см. Цей шар досить тонкий, при цьому в ньому виникають сильні внутрішні напруги, що виникають від температурної деформації.

Вид В.
Облаштування цокольної частини будівлі та нижньої частини цегельної кладки

Облаштування цоколю та нижньої частини цегельної кладки

Анкер з краплевідбійником. Являє собою гнучкий зв’язок, що складається з 3-х елементів: нейлонового дюбелю, стрижня з нержавіючої сталі з насічками або вигинами і нейлонової шайби  з вусиком, який є краплевловлювачем.

Внутрішовна вентиляційна вставка. Являє собою пластикову коробку 10х65х120 мм (ШхВхГ) з отворами, через які проходить повітря. Встановлюється вертикально всередину вертикального шва через кожну третю цеглину в нижній ряд кладки і суворо одна над одною в верхному ряді кладки, а також під і над пройомами. Якщо висота стіни більш 6 м, то посеред стіни вставляється ще один ряд вставок. Колір вставок бажано підбирати під колір шва. Замість вставок допускається використання штукатурної сітки, скрученої в трубочку (мета – пропускати повітря, відводити вологу і не допускати проникнення комах всередину облицювання).

Армування швів кладки. Щоб уникнути появи тріщин в нижній частині стіни і в місцях концентрації внутрішніх напружень (кути будівель, кути пройомів, перепади висот будівлі і т.д.) рекомендуємо армувати як лицьову, так і конструкційну кладку з цегли або блоків базальтової арматурою Ø4-5 мм . Важливо, щоб сума діаметрів арматури і анкера була менша за передбачувану товщини шва. Рекомендована товщина шва як для конструкційної, так і для облицювальної частини становить 10 см.

Гідроізоляція являє собою плівку завтовшки не менше 400 мкм або руберойд.

Теплоізоляція цоколя — це екструдований пінополістирол.

У разі, якщо в якості облицювального шару використовується штукатурка (“мокрий фасад”), рекомендується в основний штукатурний шар додати базальтову фібру 5-12 мм для додаткового зміцнення шару і збільшення його терміну служби. Фібри слід додавати з розрахунку 1-2 кг / м³ розчину. Після застигання штукатурного шару з нього можуть стирчати тонкі волоски фібри. При бажанні їх можна легко видалити щіткою. Після нанесення декоративного шару штукатурки наявність фібри в штукатурному шарі не має ніяких ознак. Тільки міцність!

Базальтову фібру та арматуру Technobasalt® можно придбати в магазинах «Епіцентр-К». Також Ви можете звернутись до нас по телефону або заповнити форму внизу — ми надішлемо Вам потрібну кількість матеріалів перевізником «Нова Пошта».

Загальні вимоги до
виготовлення базальто-фібробетону

А. Для стаціонарних бетонозмішувальні вузлів

1. Приготування базальтофібробетону рекомендуємо проводити в бетонозмішувальні установках (БСУ) примусового дії.

2. З метою рівномірного розподілу базальтової фібри по всьому об’єму бетонної суміші рекомендуємо вводити фібру при подачі піску і щебеню на стрічку БСУ шляхом поступового дозування. Подача фібри може виконуватися як автоматично, так і вручну.

3. Рекомендуємо збільшити час перемішування базальтобетонной суміші від 45 до 90 секунд з метою досягнення рівномірного розподілу базальтової фібри в суміші і розбиття пучків на окремі монофіламенти.

4. Не рекомендується додавати базальтову фібру в бетонну суміш після додавання води. Це може привести до утворення грудок і «їжачків».

Б. Для приоб’єктних бетонних змішувачів

1. У змішувач роторного типу додається в сухому вигляді пісок і поступово вводиться базальтова фібра при безперервному перемішуванні.

2. При постійному перемішуванні додаємо цемент, а потім щебінь.

3. Рекомендується встановити оптимальний час перемішування базальтової фібри з піском самостійно шляхом підбору і потім використовувати цю норму часу згодом.

4. Після рівномірного розподілу фібри по всьому об’єму, її поділу на окремі волокна і повного перемішування всіх компонентів додається вода.

Вимоги безпеки

1. Базальтова фібра відноситься до групи важко горючих матеріалів, вона є вибухобезпечним матеріалом. У процесі її застосування і експлуатації не відбувається виділення токсичних речовин. Пил, що утворюється в процесі використання базальтової фібри, не містить вільного діоксиду кремнію.

2. Для захисту органів дихання від волокнистої пилу необхідно використовувати респіратори типу «Пелюсток».

3. В якості профілактичного захисту шкіри рук рекомендовано застосовувати дерматологічні засоби згідно ГОСТ 12.4.068.

Задайте, будь ласка, Ваше питання

3 + 9 =

Адреса

вул. Омеляновича-Павленко, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна

Телефон

+38 (044) 280 93 61

Мобільный

+38 (067) 557 07 61

Електронна пошта

sales@technobasalt.com