
Інновації в будівництві
Ефект від
армування бетонів базальтовими матеріалами
Армування бетону базальтовою фіброю і / або арматурою дозволяє поліпшити характеристики міцності готової споруди, дорожнього покриття, гідротехнічної споруди, берегової лінії, злітної смуги та інших об’єктів.
Армування базальтової фіброю полягає в її додаванні в бетонну суміш на стадії поки ця суміш ще знаходиться в сухому стані з метою розбиття пучків волокон на окремі монофіламенти і рівномірного їх розподілення по всьому об’єму суміші.
Застосування арматури практично не впливає на традиційний регламент робіт.
Ефективне 3D армування
Базальтова фібра забезпечує армування на мікрорівні, створюючи в кожному кубі бетону 74 мільйонів точок армування на кожен кілограм добавки, чим не може похвалитися жоден інший армуючий матеріал.
Рівномірний розподіл за об'ємом
Базальтова фібра в процесі заливки і твердіння бетону не розшаровується в суміші (не піднімається і не опускається на відміну від сталі або поліпропіленової фібри), має нульову плавучість в цьому середовищі.
Зростання міцності бетону до + 55%
Як показує практика, приріст міцності в армованому фіброю бетоні становить до 55% по відношенню до неармованого зразка. Важливо щоб фібра була добре розбита і рівномірно перемішана. Кількість води слід додавати трохи більше, при цьому розчин буде зберігати необхідну консистенцію.
Фібробетон це просто
Не бійтеся застосовувати фібру і арматуру з базальту. Це дійсно ефективно і просто в застосуванні.

Рекомендації по застосуванню
базальтової фібри
Для попередження появи мікротріщин і усадочних тріщин в бетонах і стяжках рекомендуємо додавати 0,6-1,0 кг базальтової фібри на 1 м³ суміші.
З метою отримання повноцінного армування бетону (збільшення міцності бетону на розрив і стиснення), в загальних випадках рекомендуємо додавати базальтову фібру з розрахунку 1% від маси в’яжучого (цементу). У перерахунку на обсяг готового бетону це буде приблизно 3 кг фібри на 1 м³. Дана пропорція підходить також для попередження появи усадочних мікротріщин, прискорює дозрівання бетону, зменшує кількість браку (відколи, тріщини і т.д.)
Суміші для конструкційних виробів без термічної обробки
- Технобазальт® Фібра: довжина — 12 або 24 мм, вологість — 1%,
- Замаслювач — Т10.
- Дозування фібри: від 1 кг / м³ суміші до 1% від ваги цементу.
- Тип бетонозмішувача: примусової дії.
- Особливість введення фібри: рівномірне дозування в суху суміш.
Суміші для конструкційних виробів з термічною обробкою
- Технобазальт® Фібра: довжина — 12 або 24 мм, вологість — 1%,
- Замасліватель — Т5.
- Дозування фібри: від 1 кг / м³ суміші до 1% від ваги цементу.
- Тип бетонозмішувача: примусової дії.
- Особливість введення фібри: рівномірне дозування в суху суміш.

Загальні вимоги до
виготовлення базальто-фібробетону
А. Для стаціонарних бетонозмішувальні вузлів
1. Приготування базальтофібробетону рекомендуємо проводити в бетонозмішувальні установках (БСУ) примусового дії.
2. З метою рівномірного розподілу базальтової фібри по всьому об’єму бетонної суміші рекомендуємо вводити фібру при подачі піску і щебеню на стрічку БСУ шляхом поступового дозування. Подача фібри може виконуватися як автоматично, так і вручну.
3. Рекомендуємо збільшити час перемішування базальтобетонной суміші від 45 до 90 секунд з метою досягнення рівномірного розподілу базальтової фібри в суміші і розбиття пучків на окремі монофіламенти.
4. Не рекомендується додавати базальтову фібру в бетонну суміш після додавання води. Це може привести до утворення грудок і «їжачків».
Б. Для приоб’єктних бетонних змішувачів
1. У змішувач роторного типу додається в сухому вигляді пісок і поступово вводиться базальтова фібра при безперервному перемішуванні.
2. При постійному перемішуванні додаємо цемент, а потім щебінь.
3. Рекомендується встановити оптимальний час перемішування базальтової фібри з піском самостійно шляхом підбору і потім використовувати цю норму часу згодом.
4. Після рівномірного розподілу фібри по всьому об’єму, її поділу на окремі волокна і повного перемішування всіх компонентів додається вода.
Вимоги безпеки
1. Базальтова фібра відноситься до групи важко горючих матеріалів, вона є вибухобезпечним матеріалом. У процесі її застосування і експлуатації не відбувається виділення токсичних речовин. Пил, що утворюється в процесі використання базальтової фібри, не містить вільного діоксиду кремнію.
2. Для захисту органів дихання від волокнистої пилу необхідно використовувати респіратори типу «Пелюсток».
3. В якості профілактичного захисту шкіри рук рекомендовано застосовувати дерматологічні засоби згідно ГОСТ 12.4.068.

Ви ще не використовували базальтові матеріали?
Компанія Технобазальт Інвест готова надати Вашому підприємству необхідну кількість базальтових матеріалів для самостійного випробування технології та оцінки властивостей готового виробу.

Як це зроблено
Приклади
армування бетонів
Вертолітні майданчики
Відмінні армувальні властивості Технобазальт® Фібра дозволяють її застосовувати в цементо-бетонних покриттях навіть з дуже високими вимогами до характеристик міцності — в будівництві вертолітних майданчиків і злітних смуг.
Детально
Sunshine Skyway Bridge
Міст «Саншайн Скайуей Брідж» у Флориді (США) був реконструйований із застосуванням базальтової фібри і арматури Технобазальт®.
Детально

Допомога в розрахунках
Зусиллями команди Технобазальт і в співдружності з рядом проектних інститутів ми зібрали воєдино весь спектр даних, необхідних як для розуміння властивостей матеріалу, так і безпосередньо для виконання конструкторських розрахунків.
За цим посиланням Ви можете завантажити даний довідник.
В этой брошюре мы собрали технические решения, которые помогут Вам в проектировании бетонных конструкций и дадут больше понимания в специфике применения армирующих материалов из базальта.
По этой ссылке Вы можете скачать данную брошюру.
Задайте, будь ласка, Ваше питання
Адреса
вул. Омельяновича-Павленка, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна
Телефон
+38 (044) 280 93 61
Мобільний
+38 (067) 557 07 61
Електронна пошта
sales@technobasalt.com