Витрата
всього до 3 кг базальтовоі фібри
на 1 куб бетону!
%
ВИЩА МІЦНІСТЬ ДО 55%
%
МЕНШІ ВИТРАТИ АРМАТУРИ ДО 100%
%
НИЖЧА СОБІВАРТІСТЬ ДО 80%

Ви ще не використовували базальтові матеріали?
Компанія Технобазальт Інвест готова надати Вашому підприємству необхідну кількість базальтових матеріалів для самостійного випробування технології та оцінки властивостей готового виробу.

Інновація в будівництві
Армування базальтовою фіброю —
інновація в промислових підлогах
До промислових підлог ми відносимо всі види індустріальних багатошарових підлог, наприклад, підлоги в заводських цехах, логістичних центрах, складах (в т.ч. з високим рівнем впливу агресивних середовищ), промислових холодильниках, паркінгах і т.д. Крім того, базальтове армування широко і з успіхом застосовується в стяжках підлог будівель і споруд, а також в інших конструкціях, які передають навантаження на грунт або тверду основу.
Використовуючи базальтову фібру і / або базальтову арматуру Ви отримаєте:
Збільшення міцності підлоги
Експериментальним чином було отримано приріст міцності цементно-піщаної плити при додаванні базальтової фібри +55% в порівнянні з точно такою ж плитою, але без додавання фібри. Рекомендуємо проводити подібні експерименти з матеріалами, які Ви використовуєте, тому що показники міцності бетону безпосередньо залежать від марки міцності цементу і домішок в ньому, а також від чистоти піску і щебеню.
Довгостроковий економічний ефект
Міцна основа прослужить довго без будь-якого ремонту і додаткового обслуговування. Ремонтні роботи коштують дорого.
Збільшення міцності бетонної основи промислової підлоги досягається насамперед тим, що на мікрорівні базальтові волокна армують весь обсяг цементного розчину / бетону в усіх можливих напрямках, створюючи таким чином об’ємне 3D-армування (дисперсне армування).
Довідково: 1 кг базальтової фібри забезпечує більше 74 мільйонів точок армування!
Короткостроковий економічний ефект
Армування Технобазальт® Фібра дозволяє істотно зменшити кількість використовуваної арматури або взагалі від неї відмовитися. Армування Технобазальт® Арматура дозволяє домогтися крім істотного приросту міцності конструкції, економії на матеріалах, роботах і логістики.
Кожен проект унікальний, там де недоцільно використання одного матеріалу, цілком ймовірно, що економічно успішна буде комбінація матеріалів.
Стійкість до агресивного впливу навколишнього середовища
Базальтові матеріали дуже стійкі до лугів, кислот, різних видів корозії і впливу мікроорганізмів. Базальтові волокна є вогнетривким матеріалом. Температура їх застосування до +680ºС.
Армування базальтовими матеріалами підвищує ці показники і у готового виробу.

Міцніше за сталь —
Технобазальт® Арматура
Базальтова арматура має ряд явних переваг перед сталевою. Вона міцніше в три рази на розрив, має високу корозійну стійкість, дуже близький до бетону коефіцієнт температурного розширення, дуже низьке граничне подовження при розриві, яке в 7-8 разів менше, ніж у сталі та приблизно дорівнює її подовженню на межі плинності.
До недоліків базальтової арматури можна віднести модуль пружності, який в 2-2,5 рази нижче, ніж у сталевої арматури. Цей показник особливо важливий при виготовленні плит перекриттів і деяких інших конструкцій, але не грає ролі в елементах на пружній основі, таких як промислові підлоги, де арматура працює на розрив.

Детально про промислові підлоги та стяжки
Загальні відомості
про промислові підлоги
Промислові бетонні підлоги є найважливішим елементом сучасних будівель і споруд — вони сприймають значні статичні і динамічні навантаження, повинні відповідати високим вимогам по стійкості до температурних перепадів, опору до впливу агресивних середовищ та мати високу міцність і надійністю. Крім того, естетичний і гігієнічний аспекти також є важливими. Все це забезпечує універсальна армована добавка — Технобазальт® Фібра.
Базальтова фібра – це універсальна армувальна добавка, що значно підвищує якісні характеристики бетонної і композитної сумішей, які застосовуються для заливки промислових підлог. На розтягнення базальтова фібра в 3 рази міцніша за сталь і має температурні розширення ідентичні бетону, що в свою чергу запобігає появі мікротріщин при висиханні бетонного шару і його подальшої експлуатації.
Класифікація бетонних промислових підлог
здійснюється за їх призначенням:
- підлоги для майданчиків виробничого напрямку з підвищеним рівнем вологості і знаходяться під впливом інших агресивних середовищ (автомийки, сховища хімічних продуктів і добрив, тепличні комплекси, тваринницькі і птахоферми, під’їзні шляхи, естакади, ділянки комплексів автопідприємств, елеваторів, відкриті складські площі, вантажно-розвантажувальні ділянки і т.д.);
- підлоги для складів, виробничих майданчиків, логістичних терміналів, матеріально-технічних приміщень, паркінгів;
- підлоги для громадських приміщень — навчальні заклади, столові, медичні установи, адміністративні центри;
- підлоги для приміщень з підвищеними вимогами до навантажень;
- підлоги для індустріальних холодильників і морозильних камер;
- підлоги для санпропускних пунктів в центрах з високою радіологічної небезпекою, в областях атомної промисловості, різних центрах дезактивації;
- підлоги для зон з високими вимогами до вибухо- і пожежобезпеки, споруд з антістатичними властивостями.
Облаштування
бетонних промислових підлог
У загальних рисах промислова підлога являє собою покриття і штучне підставу.
Покриття безпосередньо сприймає на себе всі навантаження. Зважаючи на це до матеріалів, з яких воно виготовляється, пред’являються високі вимоги по міцності і довговічності. Покриття може бути, як одношаровим, так і багатошаровим. Традиційно, основним матеріалом для покриттів є важкі бетони. Однак, в будівництві сучасних промислових підлог з відносно недавнього часу стали активно застосовувати фибробетон. Фибробетон — це бетонна суміш, в якій замішані тонкі волокна (фібра).
Штучна основа передає навантаження від покриття до природного основи і також може бути, як одношаровою, так і багатошаровою. Основними функціями штучної основи є:
- функція міцності — розподіл навантаження по грунтовій основі і її зниження до розрахункової величини;
- відведення води з під покриття (дренаж);
- в рідкісних випадках термоізоляція грунтової основи.
Грунтова основа має несучу функцію і забезпечує загальну міцність конструкції покриття, через що верхня його частина після зняття дернового і гумусного шару, а також після виконання робіт по плануванню ущільнюється до густини, необхідної по проекту. На сипучих грунтах в поверхневий шар під час трамбування може додаватися щебінь.

У монолітнобетонних покриттях додатково розстеляється розділовий прошарок між покриттям і штучною основою з метою зниження напружень, що виникають при твердінні бетонної маси покриття, його усадкою і температурних коливаннях. Крім того, такий розподіл дозволяє сформувати більш рівну нижню поверхню покриття і знизити відбір води з бетонної маси основи в період твердіння. Як правило використовуються ПВХ плівки, подпергаментний папер і їх аналоги.
Рекомендуємо додавати в бетонну суміш базальтову фібру. Це значно покращить фізичні показники промислової підлоги.
Додавання в бетон базальтової фібри в пропорції 1 кг / 100 кг цементу (1% від об’ємної маси цементу):
- підвищує міцнісні властивості підлоги до 55% (запобігає розтріскування покриття, зміцнює бетон за рахунок мікроармування своїми волокнами);
- підвищує надійність підлоги — значно знижується ймовірність утворення тріщин, сколів та інших руйнувань конструкції під впливом часу, статичних і динамічних навантажень;
- підвищує стійкість підлоги до стирання і значно знижує пилоутворення;
- підвищує вогнестійкість підлоги;
- збільшує тривалість експлуатації підлоги, запобігаючі появі мікротріщин;
- знижує вартість і вагу конструкції за рахунок можливості зменшення товщини основного шару.
Узагальнений процес заливки
бетонних промислових підлог
Етап 1. Підготовка основи
Здійснити розмітку підстави згідно проекту.
Для ґрунтової основи — спланувати і утрамбувати ґрунт, нанеси гравійно-піщану подушку і укласти гідроізоляційний шар згідно проекту і технологічного регламенту.
Для бетонної основи – заповнити відкриті шви між плитами перекриття розчином (при їх наявності); після затвердіння очистити всю площину від бруду, будівельного сміття і пилу; укласти гідроізоляцію.
Етап 2. Підготовка бетону
На етапі подачі піску в бетонний змішувач необхідно додати базальтову фібру, для загальних випадків — орієнтовно з розрахунку 1 кг фібри на 100 кг цементу. Потім не перестаючи перемішувати необхідно додати цемент, а потім і щебінь. Змішування фібри з цементом наполегливо рекомендується здійснювати на сухому відрізку технологічного процесу.
Виготовити бетонну суміш згідно технологічного регламенту.
Рекомендації з армування сумішей фіброю:
1. Суміші для основи під промислову підлогу (нижній шар): довжина фібри — 24 мм, вологість фібри — 1%, замаслювач — Т10, дозування фібри — від 1 кг / м³ суміші.
2. Суміші для основи під промислова підлога (верхній шар): довжина фібри — 12 або 24 мм, вологість фібри — 1%, замаслювач — Т10, дозування фібри — від 1 кг / м³ суміші до 1% від ваги цементу.
3. Суміші для стяжок (марки М100 і М150): довжина фібри – 12 мм, вологість фібри – 1 або 12%, Замасліватель – Т10, дозування фібри – 1 кг / м³ суміші.
У всіх трьох випадках рекомендуємо використовувати бетонозмішувач примусової дії і здійснювати рівномірне дозування фібри в суху суміш.
Відмінною особливістю отриманого бетону є відсутність його розшарування і більш гомогенізована суміш.
При виготовленні бетонної суміші, базальтова фібра, на відміну від сталевої, не робить ніякого негативного абразивного ефекту на обладнання.
Етап 3. Логістика бетону
Доставка бетону на об’єкт здійснюється стандартними способами без будь-яких відхилень від технологічного регламенту.
Базальтова фібра не робить негативного абразивного впливу на вузли, механізми і поверхні пристроїв доставки.
Етап 4. Заливка промислової бетонної підлоги
Заливка і вирівнювання бетонної підлоги не відрізняється від стандартного технологічного регламенту.
Після вивантаження бетону на основу з транспортного рукава, бетонна маса не розшаровується і зберігає відмінну пластичність, що створює зручність для роботи з нею.
В процесі твердіння, завдяки чудовому армуванню численними мікроволокнами, бетонна суміш не утворює тріщин і мікротріщин. Однак, не слід нехтувати розшивкою бетонної підлоги на сегменти відповідно до проекту.
Етап 5. Полірування поверхні
При необхідності поверхню промислової підлоги полірують.
Поверхня бетонного шару, армованого базальтовою фіброю відмінно полірується стандартними інструментами без збільшення зносу витратних матеріалів.
На відміну від сталевої і поліпропіленової, базальтова фібра не виривається з поверхневого шару бетону і, відповідно, не залишає після себе жодних пошкоджень.

Як це зроблено
Приклади
промислових підлог
Аеропорт «Бориспіль»
У проекті з високою інтенсивністю експлуатації паркінгів і під’їзних шляхів свою високу ефективність показала базальтова фібра Технобазальт®, якою були армовані бетонні підлоги як з ґрунтовою, так і з твердою основою в відкритих і закритих типах паркінгів.
Детально
Логістичний центр «Нова Пошта» в Чернігові
Унікальність конструкції промислової підлоги, облаштованої на даному об’єкті полягає в повній відмові від застосування будь-якої арматури на користь армування бетону базальтовою фіброю Технобазальт®.
Детально
Економічний калькулятор

Допомога в розрахунках
Зусиллями команди Технобазальт і в співдружності з рядом проектних інститутів ми зібрали воєдино весь спектр даних, необхідних як для розуміння властивостей матеріалу, так і безпосередньо для виконання конструкторських розрахунків.
За цим посиланням Ви можете завантажити даний довідник
За участю проектних інститутів, конструкторських бюро і проектувальників, ми склали кілька прикладів розрахунків промислових підлог з рівномірно-розподіленими і точковими навантаженнями.
Приклади розрахунків можна скачати за цим посиланням
Задайте, будь ласка, Ваше питання
Адреса
вул. Омельяновича-Павленка, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна
Телефон
+38 (044) 280 93 61
Мобільний
+38 (067) 557 07 61
Електронна пошта
sales@technobasalt.com