ФУНДАМЕНТ З ПІДВАЛОМ

армований базальтом
Подзвоніть нам

МІЦНІСТЬ. НАДІЙНІСТЬ. ДОВГОВІЧНІСТЬ

Інновації в будівництві

Еффект від
армування базальтом фундаментів з підвалом

Під армуванням базальтом мається на увазі використання в якості армуючих матеріалів базальтової фібри і базальтової арматури. При цьому відбувається повне або часткове заміщення цими матеріалами сталевої арматури.

Базальтову арматуру рекомендується застосовувати в місцях, де вона працює на розтяг: підлоги, фундаменти, армування дорожніх покриттів, відмосток, підземних комунікаціях, внутрішовні армування кладок і т.д.

Базальтова фібра армує буквально все. Її рекомендується застосовувати у всіх конструктивних елементах, від яких потрібна висока міцність, надійність і довговічність.

Z

Підвищення довговічності

Базальтові матеріали не схильні до корозії та відмінно себе зарекомендували в місцях з важкими умовами експлуатації. Вони мають низький коефіцієнт теплового розширення і низьку розтяжність, що покращує армуючі властивості та запобігає утворенню мікротріщин.

Жоден армуючий матеріал не зрівняється по довговічності з базальтом.

Z

Простота в застосуванні

Базальтова арматура в’яжеться ідентично сталевій, вона в 4 рази легше від неї, що полегшує робочі маніпуляції. Базальтову фібру необхідно просто висипати в суміш, що знаходиться ще в сухому стані (пучки фібри треба розбити на окремі монофіламенти).

Z

Висока міцність і економія

Базальтове волокно має міцність більше 1200 МПа на розрив у порівнянні зі сталлю — 360 … 420 МПа. Крім того, 1 кг базальтової фібри створює до 117 млн. точок армування на макрорівні.

Додавання 3 кг базальтової фібри в 1 м³ бетону гарантовано збільшує його міцність до 30%, а в 1 м³ розчину – до 55% по відношенню до неармованого зразку.

Це призводить до гарної економії на арматурі при збереженні міцностних властивостей конструкції.

Z

Зручна й дешева логістика

Базальтова арматура може поставлятися як в відрізках, так і в бухтах — це не вимагає найму довгомірного транспорту.

Приклад облаштування вузлів і поєднань
фундамента с подвалом

Облаштування підвалу будинку

Пояснення:

Даний розріз узятий як приклад для пояснення місць застосування армуючих базальтових матеріалів в будівництві підвалу будівлі та пов’язаних з ним конструктивних елементів.

Основні вузли:

  • фундамент і дренаж (детально див. вид А далі);
  • бетонна підлога підвалу (див. вид Б);
  • міжповерхове перекриття (див. вид В);
  • цоколь і відмосток (див. вид Г).

Несуча стіна може бути виконана з газобетонних, керамічних блоків або цегли.

Цоколь. Мета зведення цоколя – захистити нижню частину стіни від вкрай агресивних зовнішніх впливів. До вибору матеріалів цоколя необхідно поставитися з особливою ретельністю. Цими матеріалами можуть бути повнотіла клінкерна цегла, гранітні панелі, камінь. Розглянемо клінкерну цеглу. Вимога — водопоглинання до 5%, морозостійкість більше 100 циклів.

Система армування фасаду. Складається з гнучких зв’язків (анкерів), внутрішовної арматури облицювального шару і системи вентиляції повітряного зазору.

Відмосток. Служить для захисту фундаменту і його теплоізоляції від опадів. Сприймає на себе циклічні температурні перепади, перебуваючи у вкрай агресивному середовищі.

Утеплювач підвалу. Він повинен мати високі теплотехнічні показники і мати найменший водопоглинання. Наприклад, це може бути екструдований пінополістрірол.

Труба і піщані, піщано-гравійні шари є частиною дренажу і останні виступають в ролі демпфера від деформаційного впливу грунту.

Як це зроблено

Вид А.
Фундамент і дренаж

Фундамент і дренаж

Фундамент і стіни підвалу. Виготовляються з бетону методом заливки в опалубку. Для збільшення міцності фундаменту рекомендуємо додавати в нього базальтову фібру з розрахунку 2-3 кг фібри 24 мм на 1 м³ бетону. Арматурний каркас фундаменту рекомендуємо виготовити повністю з базальтової арматури Ø6/8/10 мм. У бетонній стіні фундаменту необхідно використовувати сталеву арматуру Ø8/10/12 мм в вертикалях армування, а в горизонталях використовуйте базальтову Ø6/8/10 мм. Подібне армування добре запобігає утворенню тріщин в стінах самого підвалу від вертикального навантаження стіни і зовнішнього тиск від грунту, а також захищає надземні стіни від появи тріщин в процесі усадки будівлі.

Внутрішній штукатурний шар. У разі, якщо є побоювання, що в підвальному приміщенні може виникати надмірна вологість, а також температурні перепади (наприклад, гараж), рекомендується в основний штукатурний шар додати базальтову фібру 5-12 мм для додаткового зміцнення шару і збільшення його терміну служби. Фібри слід додавати з розрахунку 1 кг/м³ розчину. Після застигання штукатурного шару з нього можуть стирчати тонкі волоски фібри. При бажанні їх можна легко видалити щіткою. Після нанесення декоративного шару штукатурки наявність фібри в штукатурному шарі не має ніяких ознак. Тільки міцність!

Вид Б.
Бетонна підлога підвалу

Бетонна підлога підвалу

Шари:

  • підлогове покриття;
  • фіброцементна стяжка 8-10 см;
  • армована фібробетонна основа 15-20 см;
  • піщано-гравійна суміш 20-25 см;
  • гідроізоляційна плівка не менше 400 мкм;
  • піщана подушка.

Фіброцементна стяжка. Рекомендуємо додавати в стяжку 1 кг базальтової фібри 12 мм на 1 м³ розчину для запобігання появи тріщин. Якщо в стягуванні монтується тепла підлога, рекомендуємо збільшити кількість фібри до 2 кг / м³ розчину. Це додасть надійність, довговічність і стійкість до утворення тріщин шару. Крім того, фібра додає бетону ударостійкість.

Фіброцементна основа підлоги. Є основним конструкційним шаром підлоги, який приймає на себе все навантаження. Цей шар рекомендуємо армувати базальтової фіброю 12 або 24 мм (залежить від величини фракції щебеню) з розрахунку 2-3 кг фібри на 1 м³ бетону і базальтової арматурою Ø6-8 або 10 мм для слабких грунтів з кроком осередку 20-25 см, що додасть йому найвищу міцність, надійність і довговічність. Додавання фібри в основу підлоги дозволяє зменшити кількість шарів арматури до одного, значно зменшити діаметр арматури або навіть, в деяких випадках, повністю відмовитися від неї.

Вид В.
Міжповерхове перекриття

Міжповерхове перекриття

Шари:

  • підлогове покриття;
  • утеплювач, система теплої підлоги;
  • фіброцементна стяжка 8-10 см;
  • гідроізоляційна плівка не менше 400 мкм;
  • перекриття 20 см.

Фіброцементна стяжка. Рекомендуємо додавати в стяжку 1 кг базальтової фібри 12 мм на 1 м³ розчину для запобігання появи тріщин. Якщо в стяжці монтується тепла підлога, рекомендуємо збільшити кількість фібри до 2 кг / м³ розчину. Це додасть надійність, довговічність і стійкість до утворення тріщин шару. Крім того, фібра додає бетону ударостійкість.

Монолітне перекриття. Важливо. З причини того, що базальтова арматура має недостатній для повноцінного армування перекриття модуль пружності, ми не рекомендуємо її застосовувати в цій конструкції. В якості арматури використовуйте сталеву. Однак, якщо Ви самостійно заливаєте плиту перекриття, рекомендуємо в бетон додати базальтову фібру 12 мм з розрахунку 2-3 кг фібри на 1 м ³ бетону. Це додатково зміцнить плиту і зробить хороший запас міцності. Особливо важливо додавати фібру в плити балконів, лоджій, в основи еркерних виступів.

Вид Г.
Цоколь і відмосток

Цоколь і відмосток

Армування швів кладки. Щоб уникнути появи тріщин в нижній частині стіни і в місцях концентрації внутрішніх напружень (кути будівель, кути прорізів, перепади висот будівлі і т.д.) рекомендуємо армувати як лицьову, так і конструкційну кладку з цегли або блоків базальтової арматурою Ø4-5 мм . Важливо, щоб сума діаметрів арматури і анкера була менша за передбачувану товщини шва. Рекомендована товщина шва 10 см як для конструкційної, так і для облицювальної частини.

Відмосток. В обов’язковому порядку армується вимощення базальтової фіброю 12 мм з розрахунку 2-3 кг/м³ бетону з додатковим армуванням базальтової арматурою Ø5-6 мм з кроком в 15-20 см. Цей шар досить тонкий, при цьому, в ньому виникають сильні внутрішні напруженія, що виникають від температурної деформації.

Базальтову фібру та арматуру Technobasalt® можно придбати в магазинах «Епіцентр-К». Також Ви можете звернутись до нас по телефону або заповнити форму внизу — ми надішлемо Вам потрібну кількість матеріалів перевізником «Нова Пошта».

Загальні вимоги до
виготовлення базальто-фібробетону

А. Для стаціонарних бетонозмішувальні вузлів

1. Приготування базальтофібробетону рекомендуємо проводити в бетонозмішувальні установках (БСУ) примусового дії.

2. З метою рівномірного розподілу базальтової фібри по всьому об’єму бетонної суміші рекомендуємо вводити фібру при подачі піску і щебеню на стрічку БСУ шляхом поступового дозування. Подача фібри може виконуватися як автоматично, так і вручну.

3. Рекомендуємо збільшити час перемішування базальтобетонной суміші від 45 до 90 секунд з метою досягнення рівномірного розподілу базальтової фібри в суміші і розбиття пучків на окремі монофіламенти.

4. Не рекомендується додавати базальтову фібру в бетонну суміш після додавання води. Це може привести до утворення грудок і «їжачків».

Б. Для приоб’єктних бетонних змішувачів

1. У змішувач роторного типу додається в сухому вигляді пісок і поступово вводиться базальтова фібра при безперервному перемішуванні.

2. При постійному перемішуванні додаємо цемент, а потім щебінь.

3. Рекомендується встановити оптимальний час перемішування базальтової фібри з піском самостійно шляхом підбору і потім використовувати цю норму часу згодом.

4. Після рівномірного розподілу фібри по всьому об’єму, її поділу на окремі волокна і повного перемішування всіх компонентів додається вода.

Вимоги безпеки

1. Базальтова фібра відноситься до групи важко горючих матеріалів, вона є вибухобезпечним матеріалом. У процесі її застосування і експлуатації не відбувається виділення токсичних речовин. Пил, що утворюється в процесі використання базальтової фібри, не містить вільного діоксиду кремнію.

2. Для захисту органів дихання від волокнистої пилу необхідно використовувати респіратори типу «Пелюсток».

3. В якості профілактичного захисту шкіри рук рекомендовано застосовувати дерматологічні засоби згідно ГОСТ 12.4.068.

Задайте, будь ласка, Ваше питання

1 + 4 =

Адрес

вул. Омеляновича-Павленко, 4/6
оф. 14/10
Київ
01010, Україна

Телефон

+38 (044) 280 93 61

Мобільный

+38 (067) 557 07 61

Електронна пошта

sales@technobasalt.com